Założenie własnej działalności gospodarczej jest marzeniem wielu osób pracujących na etacie, zwłaszcza jeśli stracili radość z obecnie wykonywanej pracy, a mają w głowie ciekawy pomysł na dochodowy interes. Może on doczekać się realizacji, trzeba jednak do tego odrobinę odwagi.

Zakładanie firmy

Otworzenie każdej działalności wiąże się z ryzykiem. W niektórych branżach jest ona mniejsze, a w innych większe. Od czego najlepiej zacząć? Jeśli mamy już ułożony biznesplan i jesteśmy pewni, że chcemy rozpocząć swoją przygodę z własną działalnością, przychodzi pora na zarejestrowanie jej. Robimy to dzięki wnioskowi, który możemy wypełnić online. To wpis do Centralnej Ewidencji o Informacji o Działalnościach Gospodarczych, w skrócie CEIDG, robimy to poprzez założenie profilu zaufanego na ePUAP.

We wniosku umieszczamy dane ewidencyjne oraz informacyjne. Po pomyślnym przejściu przez proces rejestracji, wysyłamy go jednym kliknięciem do Ministerstwa. Ono z kolei udziela informacji Urzędowi Skarbowemu oraz Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów